• Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Equilibrium

    ★★½

  • Donnie Darko

    ½

  • The Hudsucker Proxy

    ★★★½

  • Protect and Survive

  • The War Game

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★★