• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Fresh

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

  • Eternals

  • The Harder They Fall

  • The Tragedy of Macbeth

  • Silent Night

  • The Card Counter

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • After Yang

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Shoplifters of the World

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Voltei!

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Executive Order

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

  • The Third Day

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Black Is King

  • Summerland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • aTypical Wednesday

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Republic

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • All Hands on Deck!

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½