nhi has logged 137 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
LOL

LOL

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
½
Edit this entry  
03
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First Time

The First Time

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Munchausen

Munchausen

2013
×
Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old Timer

Old Timer

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Maurice

Maurice

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Tweet

Tweet

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry