• Not Okay

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

  • Death of a Vlogger

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

  • #FollowMe

    ★★

  • Parasite

  • Us

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • It

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★½

  • Annabelle: Creation

  • Get Out

    ★★★★★

  • Mommy I Didn't Do It

  • The Edge of Seventeen

    ★½

  • Lights Out

    ½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Before I Wake

    ★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • The Love Witch

  • The Boy

    ★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Be My Cat: A Film for Anne

    ★★★½

  • The Witch

    ½

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Unfriended

  • Perfect Sisters

    ★½

  • Creep

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Metalhead

    ★★★

  • Banshee Chapter

    ★★★

  • The Great Gatsby

  • The Conjuring

    ★★★½

  • #MerrittXanadu44

    ★½

  • Paranormal Activity 4

  • Pitch Perfect

    ★★

  • Frankenweenie

    ★★★

  • Let It Shine

    ★★★★★

  • Sinister

    ★★★★

  • LOL

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Paranormal Activity 3

    ★★★★★

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

  • Lemonade Mouth

  • Rango

    ★★★★★

  • Paranormal Activity 2

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Insidious

    ★★★½

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Devil

    ★★