Sort by
  • A Life Too Short: The Isabella Nardoni Case

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Take Care of Maya

  • Elemental

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Clock

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • The Endless Night

  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • The English

    ★★★★½

  • Falling for Christmas

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Keep Breathing

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Kimi

    ★½

  • The Tinder Swindler

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Gracinha

  • The Unforgivable

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Love Hard

  • Hypnotic

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Manor

  • The Sands Between

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★