Sort by

🕷 Viviane has logged 15 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry