Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ChromeSkull: Laid to Rest 2

ChromeSkull: Laid to Rest 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fortress

Fortress

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rabid

Rabid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trauma

Trauma

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sennentuntschi: Curse of the Alps

Sennentuntschi: Curse of the Alps

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Them!

Them!

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry