Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Starshaped

Starshaped

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oasis: Definitely Maybe

Oasis: Definitely Maybe

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daria in 'Is It College Yet?'

Daria in 'Is It College Yet?'

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
The South Bank Show: Blur

The South Bank Show: Blur

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Umma

Umma

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry