Sort by

beck has logged 211 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Life-Size

Life-Size

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen: Rock the World

Queen: Rock the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Story Of Queen: Mercury Rising

Story Of Queen: Mercury Rising

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
27
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Conrad & Michelle: If Words Could Kill

Conrad & Michelle: If Words Could Kill

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry