Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry