Sort by

virgi has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Edit this entry  
20
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Nine Kittens of Christmas

The Nine Kittens of Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Joy

Christmas Joy

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
Edit this entry  
16
Pino

Pino

2020
×
Edit this entry  
15
A Picture Perfect Holiday

A Picture Perfect Holiday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Boyfriends of Christmas Past

Boyfriends of Christmas Past

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Bottled with Love

Bottled with Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Snowed Inn Christmas

Snowed Inn Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Still Out of My League

Still Out of My League

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Gingerbread Miracle

Gingerbread Miracle

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dog Years

Dog Years

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cresceranno i carciofi a Mimongo

Cresceranno i carciofi a Mimongo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Little Tito and the Aliens

Little Tito and the Aliens

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lovely Boy

Lovely Boy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry