• Love & Gelato

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Invisible Thread

    ★½

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Love Tactics

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Through My Window

    ½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Book of Love

    ★★

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • Bad and Crazy

    ★★★★★

  • Diabolik

    ★★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Our Beloved Summer

  • Single All the Way

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Nine Kittens of Christmas

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

  • A Picture Perfect Holiday

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Gingerbread Miracle

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Boyfriends of Christmas Past

  • Dog Years

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Still Out of My League

  • America Latina

    ★★

  • Lovely Boy

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Freaks Out

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • After We Fell

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★