Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
Edit this entry  
19
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Death in a French Garden

Death in a French Garden

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
Read the review Edit this entry  
02
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jesus Christ Vampire Hunter

Jesus Christ Vampire Hunter

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
X2

X2

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
9/21/21

9/21/21

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
06
The Party

The Party

1968
×
Read the review Edit this entry  
03
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
Read the review Edit this entry  
14
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overnight

Overnight

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dick Tracy Special

The Dick Tracy Special

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry