• Malignant

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Fake Famous

  • Judas and the Black Messiah

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • WandaVision

  • Let Them All Talk

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Class Action Park

  • An American Pickle

  • Black Is King

    ★★★½

  • Hamilton

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Scoob!

    ★★

  • The Wrong Missy

  • Pooka Lives!

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Crawlers

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★

  • One Day at Disney

    ★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Frozen II

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • The Assistant

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Curse of Don's Plum

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★