• What Is a Woman?

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Equinox

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Cry Macho

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Beatles and India

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Halston

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • O Caso Evandro

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • What Drives Us

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Curral

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The White Tiger

    ★½

  • Canibalya

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Bloodhound

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • Último Pesadelo

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★★★

  • Stardust

    ½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★½