Sort by

🔥Patrick has logged 28 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Living Skeleton

Living Skeleton

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night Monster

Night Monster

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Room

The Black Room

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★½
Edit this entry  
18
Genocide

Genocide

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Death

Black Death

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry