Sort by

Vinny has logged 47 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cave of the Yellow Dog

The Cave of the Yellow Dog

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Girl

Black Girl

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
When Two Worlds Collide

When Two Worlds Collide

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Heirloom

The Heirloom

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aaltra

Aaltra

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Acid House

The Acid House

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Genie in a Tin of Ravioli

The Genie in a Tin of Ravioli

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eungyo

Eungyo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shack

The Shack

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Difret

Difret

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ragnarok

Ragnarok

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Filter

No Filter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry