Sort by

Vinny has logged 272 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Headshot

Headshot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Daisy Winters

Daisy Winters

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Star

The Star

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Angelica

Angelica

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cook-Off!

Cook-Off!

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
LBJ

LBJ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
30
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stray

The Stray

2017
×
★½
Read the review Edit this entry