Olivia has logged 28 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry