• Don't Look Up

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

  • Wine Country

    ★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • A Christmas Prince

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½