• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Hypnogogia

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Shut In

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Karen

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½