Sort by

Vince has logged 41 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frankenstein Conquers the World

Frankenstein Conquers the World

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atragon

Atragon

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Varan the Unbelievable

Varan the Unbelievable

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mysterians

The Mysterians

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gojira no Gyakushu

Gojira no Gyakushu

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball: The Path to Power

Dragon Ball: The Path to Power

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball: Episode of Bardock

Dragon Ball: Episode of Bardock

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball: Yo! Son Goku and His Friends Return!!

Dragon Ball: Yo! Son Goku and His Friends Return!!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon

Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

Dragon Ball Z: Fusion Reborn

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Z: Bio-Broly

Dragon Ball Z: Bio-Broly

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Plan to Eradicate the Super Saiyans

Dragon Ball Z: Plan to Eradicate the Super Saiyans

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry