Sort by

Bane 👼❤️‍🔥 has logged 272 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Miser Brothers' Christmas

A Miser Brothers' Christmas

2008
×
Edit this entry  
23
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read prior review Edit this entry  
23
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
Edit this entry  
21
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
One Small Step

One Small Step

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry