Sort by

Viktor has logged 29 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Loners

Loners

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry