Sort by

Viktor has logged 301 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Cosy Dens

Cosy Dens

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Havel

Havel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Read the review Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
As Good as Poison

As Good as Poison

1985
×
★★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ravishing of Frank N. Stein

The Ravishing of Frank N. Stein

1982
×
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry