Sort by

Viktor has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Clown and the Candyman

The Clown and the Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is the Zodiac Speaking

This Is the Zodiac Speaking

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
His Name Was Arthur Leigh Allen

His Name Was Arthur Leigh Allen

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Most Dangerous Animal of All

The Most Dangerous Animal of All

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry