• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Flashback

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Split

    ★★½

  • Blue Jay

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★★

  • Before We Go

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The First Time

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Thor

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½

  • Flipped

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • The Diary of Anne Frank

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Strangers

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • Speak

    ★★★

  • Thirteen

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Panic Room

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Cruel Intentions

    ★★★½

  • Jawbreaker

    ★★★★★

  • She's All That

    ★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★½

  • Practical Magic

    ★★★

  • Scream 2

    ★★★★

  • Marvin's Room

  • Scream

    ★★★★★

  • The Craft

    ★★★★½

  • Empire Records

    ★★★★