Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Light & Magic

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Mickey: The Story of a Mouse

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Kaiserschmarrndrama

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Leberkäsjunkie

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Grießnockerlaffäre

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Winterkartoffelknödel

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★