• Pig

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flinch

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • Incredibles 2

  • Unsane

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Good Manners

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Cars 3

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • The Circle

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Intern

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Ted 2

    ★★

  • Paper Towns

    ★★★★★

  • Minions

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The DUFF

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Late Phases

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★