Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Edit this entry  
30
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★½
Edit this entry  
02
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry