• Save Ralph

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • A Score to Settle

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Gotti

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Resistance Banker

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Stronger

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Dear Basketball

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • Piper

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Hitman: Agent 47

  • San Andreas

    ★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

  • The Imitation Game

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street