VictorVasquez has logged 280 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Full Size

Full Size

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★½
Edit this entry