Sort by

victor has logged 278 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anna and the Wolves

Anna and the Wolves

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poachers

Poachers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★
Edit this entry  
26
Operation Ogre

Operation Ogre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Los chicos del Preu

Los chicos del Preu

1967
×
★★½
Edit this entry  
21
Los bingueros

Los bingueros

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
El diputado

El diputado

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★½
Edit this entry  
06
Dance, Fools, Dance

Dance, Fools, Dance

1931
×
★½
Edit this entry  
06
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★
Edit this entry  
06
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Chucky's Vacation Slides

Chucky's Vacation Slides

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★
Edit this entry  
01
Ms .45

Ms .45

1981
×
Edit this entry  
29
The Third Lover

The Third Lover

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★½
Edit this entry  
21
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Vixen!

Vixen!

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★
Edit this entry  
12
Emanuelle in America

Emanuelle in America

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★½
Edit this entry  
06
Home from the Hill

Home from the Hill

1960
×
★½
Edit this entry  
06
La tonta del bote

La tonta del bote

1970
×
★★
Edit this entry  
03
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★½
Edit this entry  
02
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★
Edit this entry  
30
Nana

Nana

2006
×
Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
½
Edit this entry  
28
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★
Edit this entry  
27
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★½
Edit this entry  
12
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Viy

Viy

1967
×
Edit this entry  
11
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
11
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Woman in Chains

Woman in Chains

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avalanche

Avalanche

1978
×
★½
Read the review Edit this entry