• Licorice Pizza

    ★★½

  • The Good Boss

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • CODA

    ★½

  • Mank

  • The Death of Guillem

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • She Dies Tomorrow

  • Shiva Baby

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Father

    ★★

  • Promising Young Woman

  • Cats

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • My Mexican Bretzel

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Amigo

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Beware of Children

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • And Then We Danced

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Vast of Night

  • Paradise Hills

    ★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★

  • School's Out

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★