• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Double Dad

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • Rich in Love

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Cats

  • Richard Jewell

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★