Sort by
  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Last Seen Alive

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Marry Me

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Something's Coming: West Side Story

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★