Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
02
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read prior review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry