• No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

  • Soul

    ★★★½

  • Fatman

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Secrets in the Snow

    ★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Greyhound

    ★½

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Alone

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½