Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Champion

The Champion

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What's in a Name

What's in a Name

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lucky

Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Dream: The Road to Wembley

Blue Dream: The Road to Wembley

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Loose Cannons

Loose Cannons

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La bambina che non voleva cantare

La bambina che non voleva cantare

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Defiance

Defiance

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jane Eyre

Jane Eyre

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Best of Men

The Best of Men

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry