Vic has logged 29 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Greatest Story Ever Told

The Greatest Story Ever Told

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Battle at Apache Pass

The Battle at Apache Pass

1952
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Story of Shirley Yorke

The Story of Shirley Yorke

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear in the Night

Fear in the Night

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dancing with Crime

Dancing with Crime

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unearthly Stranger

Unearthly Stranger

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Agatha and the Curse of Ishtar

Agatha and the Curse of Ishtar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Planet Earth

Planet Earth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★★
Edit this entry  
23
Planet Earth

Planet Earth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who Done It?

Who Done It?

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sunday in the Country

Sunday in the Country

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Galaxy Britain Built: The British Force Behind Star Wars

The Galaxy Britain Built: The British Force Behind Star Wars

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Trace

No Trace

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Study in Terror

A Study in Terror

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackpot

Jackpot

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Elizabeth Is Missing

Elizabeth Is Missing

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man in the Saddle

Man in the Saddle

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The War of the Worlds

The War of the Worlds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Tora! Tora! Tora!

Tora! Tora! Tora!

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Horrors of the Black Museum

Horrors of the Black Museum

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
War Drums

War Drums

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tulsa

Tulsa

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gunfight at Dodge City

The Gunfight at Dodge City

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry