• Squid Game

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Tunnel

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Holidays

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • No Escape

    ★★★

  • Sense8: Creating the World

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Road Within

    ★½

  • Mommy

    ★★★★

  • '71

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Hope

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • The Green Inferno

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • Would You Rather

    ★★½

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • Sucker Punch

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Orphan

    ★★★

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Beautiful Person

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Taken

    ★★★½

  • Hansel & Gretel

    ★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★