Sort by

vhs_vampire has logged 12 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Muppets Go to the Movies

The Muppets Go to the Movies

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cake

Cake

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mighty Quinn

The Mighty Quinn

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry