Sort by

vhs_vampire has logged 73 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Giant Robber Crab

The Giant Robber Crab

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon Lover Diary

Demon Lover Diary

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Burn

Burn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Deadly Mantis

The Deadly Mantis

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Thief in the Night

A Thief in the Night

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Workteams & the Wizard of Oz

Workteams & the Wizard of Oz

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Heart That Changed Color

The Heart That Changed Color

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It’s a Heart!

It’s a Heart!

1980
×
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pixels

Pixels

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Molly

Molly

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Beaver Trilogy Part IV

Beaver Trilogy Part IV

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Making of The Last of Us

Making of The Last of Us

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
James Thurber’s The Night the Ghost Got In

James Thurber’s The Night the Ghost Got In

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackelope

Jackelope

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Homebodies

Homebodies

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dorothy and Toto's Storytime: The Wonderful Wizard of Oz Part 3

Dorothy and Toto's Storytime: The Wonderful Wizard of Oz Part 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dorothy and Toto's Storytime: The Wonderful Wizard of Oz Part 2

Dorothy and Toto's Storytime: The Wonderful Wizard of Oz Part 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Dorothy and Toto's Storytime: The Wonderful Wizard of Oz Part 1

Dorothy and Toto's Storytime: The Wonderful Wizard of Oz Part 1

2021
×
Read the review Edit this entry