Sort by
  • See How They Run

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Prey

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

  • Nanny

  • Klondike

    ★★★★

  • A Love Song

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Italian Studies

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Feast

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • A River Runs, Turns, Erases, Replaces

  • Willy's Wonderland

  • Prisoners of the Ghostland

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

  • Flee

    ★★★★★

  • Another Round