Sort by

Lonnie has logged 196 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Edit this entry  
24
The Family Plan

The Family Plan

2023
×
Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
19
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unbinding

The Unbinding

2023
×
Edit this entry  
10
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Edit this entry  
03
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harsh Times

Harsh Times

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
Edit this entry  
03
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Dead End

Dead End

1937
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Channel

The Channel

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
25
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Edit this entry