Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Murder, Inc.

Murder, Inc.

1960
×
★★★
Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
21
He's Watching

He's Watching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ransom for a Dead Man

Ransom for a Dead Man

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
May

May

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Clinic

Fear Clinic

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Stalker Club

The Stalker Club

2017
×
Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Monolith Monsters

The Monolith Monsters

1957
×
★★
Edit this entry  
07
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violent Virgin

Violent Virgin

1969
×
★★★
Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Falling Down

Falling Down

1993
×
½
Edit this entry  
03
Matewan

Matewan

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Edit this entry