Sort by
  • The Nun II

    ★★

  • Retribution

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • The Passenger

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★

  • Insidious: The Red Door

  • The Dive

    ★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Horror in the High Desert 2: Minerva

    ★★

  • Cocaine Bear

    ½

  • Inside

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • Missing

    ★★★

  • You People

    ½

  • Plane

  • This Place Rules

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Violent Night

  • Talk to Me

    ★★

  • Grimcutty

    ★★

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★

  • Sisu

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • Master Gardener

    ★★

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Fall

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Skinamarink

    ★★

  • They/Them

    ½

  • Bullet Train

    ½

  • Nope

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • What Is a Woman?

    ½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Choose or Die

    ½

  • Jacaranda Joe

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • He's Watching

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Gone in the Night

    ½

  • X

  • Deadstream

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever