• Some Like It Hot

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★½

  • Shadows of Forgotten Ancestors

    ★★★★½

  • The Color of Pomegranates

    ★★★★½

  • What Women Want

    ★★½

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • On Golden Pond

    ★★★★

  • Torment

    ★★★½

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★½

  • Hachi: A Dog's Tale

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★★