• The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

  • floatland

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • kittykat96

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Judwaa 2

    ½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Tesbah Ala Khair

  • Transformers: The Last Knight

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • All Eyez on Me

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★½

  • Baywatch

    ★★

  • cat city

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • agoraphobia

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★★½

  • Silence

    ★★★½

  • little bunny

  • Allied

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★½