• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • 8:46

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Luce

    ★★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Rams

    ★★★★

  • Chez Jolie Coiffure

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★